ניסים אלחנטי Nissim Elhanati
  זמר יווני ישראלי נגן בוזוקי Israeli Greek Musicia         
       להזמנות חייגו: 050-7111608 
                          

הקריירה המוזיקלית:
בגיל שש קיבל גיטרה מהוריו כמתנת יום הולדת שזיהו את כשרונו למוזיקה בכלל ולמוזיקה יוונית בפרט.
בגיל בר מצווה קיבל בוזוקי יווני מתנה מאימו ששבה מטיול ביוון.
אלחנטי למד לבד לפרוט על הגיטרה והבוזוקי.
נגינתו הוירטואוזית בבזוקי הביאו לכינוי שהעניק לו הקהל שנכח בההופעותיו "זמר יווני שנולד עם בוזוקי ביד"

בשנת 2002 הקים ביחד עם שדרן הרדיו ירון אנוש שזיהה מיד שאלחנטי הינו זמר יווני אותנטי יחיד בישראל להקה יוונית בשם "הכל בדרךהלהקה קיימה מופעים רבים ברחבי הארץ ובאירועים רבים בין היתר:
סיום מושב החורף של סיעת "שינוי" בכנסת בראשות השר יוסף טומי לפיד ז"ל.
בסיום תפקידו של דובר צה"ל מר רון כתרי.
לוותיקי הפלמ"ח בראשות חיים חפר ז"ל סטף ורטהיימר נתיבה בן יהודה ועוד.

בשנת 2006 הקים להקה יוונית ישראלית בשם "חוויה יוונית" והעלה את המופע "חוויה יוונית" המופע עסק במיזוג תרבויות יוון וישראל את דיברי הקישור וההנחייה לקח על עצמו הפיזמונאי אבי קורן שראה מופע של הלהקה והתאהב מיד באותנטיות יוונית ובנגינה של אלחנטי המופע נחל הצלחה הקהל בישראל הגיע לראות את המופע וגדש את האולמות.

באותה שנה הוקלט דיסק יווני עברי בהיכל התרבות של נס ציונה 
הדיסק הכיל יצירה מוזיקלית שהלחין הזמר היווני אלחנטי ונקראה "החוויה יוונית" וגרסאות  כיסוי לשירים יוונים מכל הזמנים.

בשנת 2008 העלה מופע יווני ישראלי המקורי הראשון "נערה ממש אוצר" שעסק בסיפור חייו ושיריו של זמר יווני אגדי אריס סאן 
במופע השתתפה ביתם המשותפת של סאן ועליזה עזיקרי סאני עזיקרי כרמל ואף הקליטה עם אלחנטי את הסינגל "סיגל" שהושמע ברדיו פעמים רבות גם בגלגל"צ את הסינגל עיבד גדי גולדמן.
המופע עורר עניין תקשורתי רב גם במהדורות החדשות והקהל נהר לאולמות לחזור לנוסטלגיית שירים ב-יוונית ועברית של הזמר היווני אריס סאן וכך חזר סאן לכותרות בארץ.
אלחנטי בהיותו זמר יווני אותנטי ניגן במופע בגיטרה ובבוזוקי כפי שנהג לעשות אריס סאן בהופעותיו לאחר מכן וכתוצאה מהמופע שהעלה ניסים אלחנטי עלו מופעים דומים כהצדעה לזמר יווני האגדי אריס סאן.

בשנת 2010 העלו אלחנטי ויוסי אלפי שזיהה את האותנטיות ב-זמר יווני של אלחנטי את המופעים "הו סלוניקי סלוניקי" ו"סלוניקי בגדד סלוניקי".

בשנת 2011 חזר ניסים אלחנטי לשתף פעולה עם המעבד גדי גולדמן כתב והלחין יחד איתו את השירים "אלה אלה" ואהובתי המתוקה" ב-יוונית לסרט הקולנוע הישראלי 
"רסיסי אהבה" וביצע את השירים ב-יוונית בסרט בסצינת מועדון יווני בירושלים.

ב-2016 הוזמן אלחנטי בשל היותו זמר יווני אותנטי יחידי בארץ ובשל מוצאו ה-יווני להופיע ב"יד ושם" בטכס הענקת אות "חסידי אומות עולם" לבני משפחת ווליוטיס מכפר יווני ליד העיר וולוס ביוון.


זמר יווני | זמר יווני ישראלי | זמר ישראלי בסגנון יווני | זמר יווני לארועים | זמר ישראלי ששר יוונית | זמרים ששרים יוונית | זמרים יוונית | זמר יוונית | נגן בוזוקי | יוונית


טואול בניית אתרים